piątek, 20 grudnia 2013

Zielona herbata ...

Kochani parę słów o zielonej herbacie którą uwielbiam.
Zwłaszcza teraz, kiedy nadchodzą dni leniuchowania i objadania się w gronie najbliższych czyli ukochane przez wszystkich 
Boże narodzenie.Zielona herbata jest to napój przyrządzony z liści herbaty chińskiej, pochodzi z chin i jest połączona z wieloma kulturami w Azji od Japonii po Środkowy Wschód.W kilku ostatnich dziesięcioleciach zielona herbata przechodziła wiele testów medycznych, których celem było ustalenie, czy rzeczywiście, jak się powszechnie sądzi, ma ona właściwości zdrowotne, a szczególnie przypisywany jej wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby serca oraz na niektóre odmiany raka. Sądzi się także, że spożywanie zielonej herbaty pomaga w kontrolowaniu wagi ciała.Najlepsza japońska herbata pochodzi z regionów Yame i Uji.
Moje ulubione to oczywiście Japońskie herbaty liściaste na wage polecam sklep na ul.Jana w Krakowie, cudowne miejsce a smaki już pisze.
Dla Mnie nr 1:


Sencha Sakura - herbata z dodatkiem owoców wiśni, dzikiej róży, 
kwiatów piwonii i płatków róży.

Charakteryzuje się intensywnym, kwiatowym aromatem. Zachwyca zarówno wyglądem suszu jak i smakiem. Gorąco polecamy dla miłośników wiśni. 


No i oczywiście klasyka :

Bancha (zwykła herbata)
Sencha pochodzi z 4. lub 5. zbioru herbaty między latem a zimą. Aki Bancha (jesienna Bancha) nie jest robiona z całych liści, ale jedynie z przycinanych, niepotrzebnych gałązek owocu herbaty.Genmaicha (herbata brązowo-ryżowa)
Bancha (czasami Sencha) i przyprawa prażony genmai . Często jest mieszana z odmianą Matcha, by uzyskać lepszy kolor.


Polecam serdecznie można się uzależnić...
                                  @dona... 

źródło:wikipedia

Brak komentarzy: