środa, 5 lutego 2014

SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2014


Witajcie, dzisiaj chciałabym poruszyć temat kolejnego ważnego konkursu fotograficznego. Tym razem chodzi mi o Sony World Photography Awards.

Sony WPA to impreza w której mogą brać udział nie tylko zawodowcy, lecz również amatorzy, młodzież i studenci kierunków związanych z fotografią. Partycypacja w konkursie jest darmowa, a na zwycięzców czeka wiele cennych nagród, zarówno pieniężnych, jak i w postaci najnowszego cyfrowego sprzętu fotograficznego firmy Sony.

Konkurs Sony World Photography Awards jest organizowany od 2008 roku. 555 tysięcy obrazów - tyle do tej pory ocenili fotografowie z 230 krajów w ciągu ostatnich 6 lat. Obecnie impreza przyciągnęła czołówkę międzynarodowej społeczności fotografików i należy do najbardziej znanych światowych konkursów fotograficznych.
Siedmioro polskich fotografów startowało w konkursie dla profesjonalistów, w kategorii otwartej i konkursie młodzieżowym. Ich zdjęcia zostały zgłoszone w ośmiu kategoriach tematycznych.  Finałowe zdjęcia zostały wybrane przez zespół ekspertów z branży fotograficznej spośród niemal 140 tysięcy prac zgłoszonych przez fotografów ze 166 krajów na całym świecie. To najwyższa liczba zgłoszeń w siedmioletniej historii konkursu SWPA.
Wyróżnienia Sony World Photography Awards zdobyli:
Kategorie profesjonalne, laureat — oceniana była całość przedstawionego materiału
Kacper Kowalski, Krajobraz:
Kategorie profesjonalne, finalista — oceniana była całość przedstawionego materiału
Kacper Kowalski, Współczesność:

Mikołaj Nowacki, Podróż:


Kategorie otwarte — dla entuzjastów, oceniane było pojedyncze zdjęcie 

Mateusz Baj, Uśmiech:


Artur Gutowski, Kultura i sztuka:

Tomasz Kosiorek, Natura i dzika przyroda:Bartosz Rozalski, Podróż:


Konkurs dla młodzieży — dla osób w wieku do 20 lat
Agata Mroczel, Portrety:

Wszystkie zakwalifikowane do finału prace Polaków będzie można oglądać od 1 do 18 maja w londyńskim Somerset House, w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2014.
Zwycięzcy w kategoriach otwartych i młodzieżowych zostaną ogłoszeni 18 marca.
W następnym swoim poście zdam relacje z wystawy bo na pewno się tam wybiorę:-) Jestem ciekawa kto zostanie szczęśliwym zwyciężcą konkursu. Życzę przyjemnej lektury:)

                                       pozdrawiam
                                         Sandra

    wp.pl    fotoblogia.pl    wyborcza.pl    life.forbes.pl

Brak komentarzy: