piątek, 21 lutego 2014

CIEKAWE MIEJSCA W LONDYNIE !

Właśnie wróciłem z krótkiego urlopu, który spędziłem w Londynie. Chciałem wam przedstawić kilka miejsc które naprawdę warto zobaczyć. Londyn większości osób kojarzy się z pracą na emigracji, a to miejsce z wieloma ciekawymi miejscami.1. BIG BEN

 Big Ben jest to nazwa ważącego 14 ton dzwonu umieszczonego na szczycie 106 metrowej wieży. Uważany jest on za symbol Wielkiej Brytanii. Dzwon ten zawisa na jednej z dwóch wież londyńskiego parlamentu


                          

                          2. BUCKINGHAM PALACE

 Palace Buckingham położony przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem i prywatnym Ogrodem królowej. Został on oficjalną, stałą rezydencja królewską w roku 1837. Wybudowany został w 1703 roku dla Johna Shieffielda - księcia Buckingham. W 1761 został zakupiony dla Jerzego III. Nazwa pałacu pochodzi od dworu, jaki w roku 1703 wzniósł tu książę Buckingham.

                       3. MADAME TUSSAUDS

Muzeum Madame Tussauds położone jest w pobliżu stacji metra Baker Street. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych oferowanych przez Londyn. Madame Tussaud przybyła po raz pierwszy do stolicy Wielkiej Brytanii w 1802 roku, przywożąc ze sobą wyrzeźbione głowy straconych francuskich arystokratów. Od tego czasu jej woskowe modele przyciągają tłumy turystów z całego świata.

                           

                                        4. TOWER BRIDGE

 Bliźniacze wieże londyńskiego Tower Bridge to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Most ten wybudowano na początku lat 90. XIX wieku. Oddano go do użytku w 1894 roku po ośmiu latach budowy. Tower Bridge składa się z dwóch wież i dwóch przęseł. Każde przęsło waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. Obydwie wieże kryją w sobie mechanizmy, służące do podnoszenia przęseł.

                       

                       5. LONDON TRANSPORT MUSEUM

Mieszczące się w dzielnicy Covent Garden London Transport Museum w ciekawy sposób przedstawia rozwój londyńskiego transportu począwszy od wieku XIX, a skończywszy na futurystycznych wizjach przyszłości.

                                    

                                    6. THE SHARD

The Shard to obecnie najwyższy wieżowiec Londynu i całej Unii Europejskiej. 310-metrowy drapacz chmur, usytuowany niedaleko mostu London Bridge i dworca kolejowego o tej samej nazwie. Dumnie góruje nad stolicą Wielkiej Brytanii.

                      

                                   7. HARRODS

Harrods to to jeden z najsłynniejszych ekskluzywnych sklepów w Londynie. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska Charlesa Henrego Harrodsa, który w 1849 otworzył mały sklep spożywczy. Z czasem sklep stał się wielkim domem towarowym. W 1983 roku przeszedł w ręce Egipcjanina Mohameda al Fayeda, sprawił on że sklep stał się jeszcze bardziej ekskluzywny.

                      

                      


To tylko kilka ciekawych miejsc wybranych przeze mnie. Ale jest ich znacznie więcej :)


                                                        KUBA

                   źródło: # londyn.webd.pl #

Brak komentarzy: