czwartek, 23 stycznia 2014

BIAŁE SZALEŃSTWA :)


W końcu do nas zawitała:) Oczywiście chodzi mi o zimę:) W tym roku dość późno, ale jest jeszcze dużo czasu aby pojechać na narty lub snowboard. W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić kilka stoków wartych odwiedzenia. 
Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te moje info:)
        
                               pozdrawiam
                                 sandra :)
                                       - Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce dla rodzin
Białka Tatrzańska

Wokół dwóch szczytów – Kotelnicy (917 m n.p.m.) i Jankulakowskiego Wierchu (934 m n.p.m.) zostało wybudowanych w ciągu kilku lat aż sześć nowoczesnych, wyprzęganych wyciągów krzesełkowych (to absolutny rekord na skalę Polski) oraz jedenaście wyciągów orczykowych, talerzykowych i zaczepowych. Stoki Kotelnicy stały się idealnym miejscem na wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi, uczącymi się dopiero narciarstwa –  większość tras jest tu łagodna, szeroka, doskonale przygotowana i oświetlona. Na Bani, u stóp Kotelnicy, działa kilka szkółek narciarskich, także dla najmniejszych maluchów. Po nartach rodzinnego relaksu można zażyć w kompleksie basenowym Terma Bania.
- Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce dla zaawansowanych narciarzy
Szrenica, Szklarska PorębaNie Kasprowy w Tatrach, a Szrenica w Karkonoszach to nasz tegoroczny wybór dla zaawansowanych narciarzy. Po latach niemocy (stare wyciągi, często zamykane ze względu na silny wiatr) od zeszłego sezonu na Szrenicę wjeżdżamy nowoczesnym, 6-osobowym wyciągiem Karkonosz-Express. To właśnie na Szrenicy znajduje się chyba najciekawsza, czarna FiS-owska trasa o długości dwóch kilometrów i różnicy wzniesień aż 500 metrów. Naszym zdaniem zdecydowanie przewyższa to, co obecnie może zaoferować Kasprowy Wierch czy Szczyrk. Doświadczeni narciarze doceniają także ponaddwukilometrową czerwoną trasę o niewinnej nazwie Śnieżynka – nic bardziej mylnego, różnica poziomów to ponad 300 metrów, a momentami nachylenie stoków dochodzi do 45 stopni.


-Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce dla snowboardzistów
Kasprowy Wierch
W tej kategorii wybieramy Kasprowy Wierch. Choć nie ma tam specjalnych instalacji dla snowboardowych akrobacji, od poprzedniego sezonu, gdy Tatrzański Park Narodowy udostępnił nieco miejsca na tzw. offslope skiing, czyli jazdę poza trasami, to chyba najciekawsza propozycja dla freeride’owców. Po dużych opadach śniegu nie niepokojeni przez nikogo mogą zjeżdżać ze szczytu Beskid lub po nieprzygotowanych trasach wzdłuż wyciągu na Hali Goryczkowej. Mogą też próbować dzikich tras przez las z Polany Kalatówki w kierunku nartostrady do Kuźnic.- Najlepsza trasa do narciarstwa biegowego
Szklarska Poręba

Szklarska Poręba 440-1309 m n.p.m.
Najlepsze w Polsce tereny do uprawiania narciarstwa biegowego (Szklarska Poręba - Jakuszyce), typowo górski klimat, duże nasłonecznienie, śnieg utrzymuje się przez blisko 110 dni w roku, do dyspozycji narciarzy 16 wyciągów, 6 tras sztucznie naśnieżanych, 8 oświetlonych. Idealnie utrzymane długie nartostrady o zróżnicowanym poziomie trudności.


google.pl,  onet.pl, newsweek.pl

Brak komentarzy: